Aktualności

Recital w Carnegie Hall

21 lutego Marek wystąpi w legendarnej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. W Stern Auditorium liczącym niemal 3000 miejsc odbędzie się uroczysta gala upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert ten będzie także hołdem dla Ignacego Jana Paderewskiego, który 85 lat temu po raz ostatni wystąpił w Carnegie Hall. Na estradzie pojawi się także amerykański pianista Kevin Kenner oraz Polacy - Łukasz Krupiński i Szymon Nehring.

Koncerty w Japonii

W październiku pianista rozpocznie tournee po Japonii. Wystąpi z repertuarem chopinowskim, a koncerty odbędą się m.in. w Tokio, Nagoi, Hamamatsu, Gamagori. Podczas trasy koncertowej artysta udzieli również lekcji mistrzowskich japońskim studentom.

Masterclass na fortepianie historycznym

Pod koniec września Marek będzie jednym z prowadzących wykłady i zajęcia z gry na instrumentach z epoki klasycyzmu i romantyzmu na I edycji Akademii Fortepianów Historycznych w Lusławicach. Wśród wykładowców znajdą się również Tobias Koch, Geoffrey Govier i Katarzyna Drogosz.

Marek Bracha&Berliner Philharmoniker

2 lipca w Lusławicach odbędzie się koncert inaugurujący V Festiwal Emanacje. Pianista wraz z artystami z zespołu kameralnego Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker wykona Kwintet fortepianowy "Pstrąg" F. Schuberta oraz Kwartet fortepianowy g-moll KV 478 W. A. Mozarta.

Współpraca z maestro Maksymiukiem

Artyści spotkają się na koncercie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji upamiętnienia powstania w getcie warszawskim i wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia wykonają „Concertino” Władysława Szpilmana i „Koncert Warszawski” Richarda Addinsella.

Nowy Projekt

Nowy projekt z wybitnym gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim. Muzycy rozpoczęli współpracę występem w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podczas tego koncertu miało miejsce prawykonanie "Koncertu na gitarę, kotły i orkiestrę smyczkową" Krzysztofa Meyera w wersji kameralnej.

Płyta!

Nowe nagranie "Sonaty na skrzypce i fortepian" Ignacego Zalewskiego dedykowanej Markowi i Agacie Szymczewskiej. Utwór znalazł się na płycie "Modern Soul", która została zarejestrowana w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i ukazała się nakładem CD Accord. Album otrzymał nagrodę "Supersonic" luksemburskiego magazynu "Pizzicato".